середа, 6 травня 2020 р.


Добрий день, дорогі друзі!
Завдання на 7 травня

Українська мова (конференція)
Света Грабик приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.
Тема: Українська мова
Время: 7 мая 2020 10:00 AM Киев
Подключиться к конференции Zoom
https://us04web.zoom.us/j/78414450056?pwd=QmtMODhDbnFLWGlxRzcxN25xcXEwdz09
Идентификатор конференции: 784 1445 0056
Пароль: 002369
1.Виконай вправу 369.
2. Проаналізуй слово маленькою як  частину мови. Зразок аналізу с. 133!
3. Пропиши слова: агроном, комбайн, комбайнер, фермер. Запам’ятай правопис і значення цих слів (с.155).
4. Встанови зв'язок слів у реченні. Визнач частини мови .
Після рясного дощу золоте колосся піднялося із мокрої землі.

Математика (конференція)
Света Грабик приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.
Тема: Математика
Время: 7 мая 2020 11:00 AM Киев
Подключиться к конференции Zoom
https://us04web.zoom.us/j/79133150616?pwd=YVQvZVhhdjhvZWsweXFQZmZWdk9ndz09
Идентификатор конференции: 791 3315 0616
Пароль: 017279
1. Виконати завдання № 1010, 1011, 138, 139(с.178).
2. Виконай завдання (дидактичний матеріал с. 106-107,ІІ – в).


Літературне читання
Тема. Твори дитячої сучасної зарубіжної літератури
Качині мандри
Ернест Сетон-Томпсон
І
Зеленокрила качка Чирянка звила собі гніздечко в осоці біля одного з ставочків, яких було багато на трав'янистих сонячних схилах гори Райдінг.
Метис, що проїжджав тут на риплячому, запряженому волами возі, бачив звичайнісіньке озерце, облямоване високою травою, за ним смугу верболозу і стару тополю. А для маленької чирянки та її сусідів, дятлів із старої тополі, цей ставок був цілим царством, справжнісіньким раєм, бо він був для них домівкою.
Вже наближався до кінця квітучий "Місяць кохання", надходив "Місяць материнства", що так багато обіцяв кожній родині. Ось-ось мали з'явитися на світ маленькі дятли. І десять яєчок чирянки, десять її безцінних скарбів, вже перестали здаватися просто собі гарненькими штучками: у кожному з них прокидалася особистість, тепла, чутлива, пульсуюча, що заявляла про себе мало не вголос.
Маленька чирянка втратила свою пару ще напровесні. В усякому випадку, її друг щез безслідно, а що качиних ворогів тут водилося сила-силенна, то його можна було вважати мертвим. Але всі її думки були тепер про гніздо і про те, як висидіти пташенят.
До кінця червня вона сиділа на яєчках дні й ночі, залишаючи їх лише вряди-годи на кілька хвилин, щоб пошукати поживи, а на той час дбайливо закривала гніздо штучною "квочкою", зробленою з пуху, який вона навискубувала з власних грудей.
Одного ранку, коли чирянка вилетіла з гнізда, залишивши замість себе "квочку", до неї з верболозу долинуло зловісне потріскування галузок. Проте вона розсудливо полетіла далі. Коли вона повернулась, її сусіда-дятел все ще подавав сигнал тривоги, а біля її гнізда були свіжі сліди людини. "Квочка" була зрушена з місця, але дивне диво, всі яєчка лежали неушкоджені.
Певна річ, ворога, хоч він був і близько, завели в оману її хитрощі. З плином часу і з наближенням кінця її великої справи маленька Зеленокрилка відчувала, як зростає в її серці материнська любов до цих десяти маленьких полонеників, що їх вона мала визволити своєю відданістю. Вона відчувала, що це вже не просто яєчка, й іноді розмовляла з ними стишеним хрипкуватим голосом, і вони, здавалось, відповідали їй зсередини тоненьким попискуванням або, можливо, звуками, для яких немає назви в людській мові, бо вони занадто витончені для людського вуха. Отже, нічого дивного в тому, що коли пташенята вилупилися, то вже знали більшість із тієї невеликої кількості слів, котрі складають мову чирків.
Минуло вже багато небезпек, які повсякчас загрожують матері й пташенятам, але натомість прийшла нова. Весняна пора змінилася посухою. Дощу не було вже давно-давно, а коли наблизився знаменний день, мати з тривогою побачила, що ставок мілішає, швидко мілішає.
Він уже був облямований широкою смугою сухого намулу, і, якщо найближчим часом не випадуть дощі, з перших своїх кроків малятам доведеться піти в далеку небезпечну подорож.
Прискорити висиджування було так же неможливо, як прикликати дощ. І зрештою її побоювання справдилися: ставок таки висох, і останні кілька день вона сиділа в гнізді перед площиною, вкритою мулом.
Нарешті вони всі вилупились. Маленькі порцелянові гробнички ламались одна по одній, звільняючи щоразу маленьке чирятко: десять маленьких м'ячиків крапчастого пуху, десять маленьких подушечок із жовтого плюшу, десять маленьких золотих капшучків з оченятами— коштовними камінцями, що в них ряхтіла іскра життя.
Але доля була така сувора. Дістатись до ставка — це було тепер питання життя і смерті. О, чому сонце не дало пташенятам трьох днів, щоб вони звільна поплавали й набралися сил перед початком цієї страшної суходільної подорожі? Мати мусила збороти цю трудність, і збороти її зараз або втратити їх усіх.
Каченята могли не їсти кілька годин потому, як вилупилися, їхні тільця ще живилися запасами недавно залишеної оселі. Але тільки-но цей запас буде вичерпаний, вони захочуть їсти. Найближчий ставок був за півмилі звідси. Тож постало питання: чи витримають малята так довго? Чи зможуть вони уникнути незліченних небезпек дороги? Бо кожен гончак, сокіл, яструб, лисиця, ласка, койот, ховрашок, бурундук чи змія вважає їх своєю законною здобиччю.
Все це мати відчувала інстинктивно, хоч і не вміла висловити свою думку словами. І відразу ж потому, як вони зігрілися й ожили, вона повела їх у траву. Як же вони тупцяли, і попискували, і перекидались, намагаючись продертись між стеблинками трави, що, ніби зарості бамбука, перетинали їм шлях! Мати мусила слідкувати за всіма десятьма одним оком, а другим оком— за цілим світом, бо ні у неї, ні у них не було жодного друга окрім самих себе. Незліченні живі істоти навколо були або вороги їм, або байдужі спостерігачі.
1.Прочитайте  першу частину  оповідання.
2. Придумайте 10 запитань до тексту І розділу.
3.Перекажіть батькам.

Англійська мова (конференція відбудеться 8 травня )
Запрошення надішлю додатково.

Я у світі
Тема. Практична робота.
Що я можу розповісти про Україну своїм ровесникам за кордоном? 
1. Підшукай  інформацію про Україну з різних  джерел ( підручник, додаткова література, енциклопедії, інтернет).
2. Підготуй розповідь.
3. Перекажи рідним.
4. Відправ повідомлення вчителю.


Немає коментарів:

Дописати коментар